آفتابگردانی در پِی آفتاب...

تو خورشیدی و ذره‌پرورترینی...

آفتابگردانی در پِی آفتاب...

تو خورشیدی و ذره‌پرورترینی...

آفتابگردانی در پِی آفتاب...
‌ابواب مختلفِ نوشته‌ها

ما در پی قدرت و خواهان دولت نیستیم. ما تا سال ۲۰۰۵ گرچه بارها به این مسئله دعوت شدیم ولی وارد هیچ کابینه‌ای در لبنان نشدیم. در آخرین سال پیش از شهادت جناب رفیق حریری بسیار به بنده اصرار کردند در کابینه‌ی بعدی مشارکت کنیم ولی بنده به آن‌ها می‌گفتم ما نمی‌خواهیم وارد کابینه شویم. ما هیچ وقت وزارت، مدیریت و دولت نخواسته‌ایم. 

فقط از شما دو چیز می‌خواهیم. یک: ما را رها کنید. علیه ما توطئه نکنید. ما را نکشید. از پشت به ما خنجر نزنید. حتی از شما نمی‌خواهیم از ما محافظت کنید. هیچ چیز نمی‌خواهیم جز این که علیه ما توطئه نکنید. همین برایمان بس است. عزیز من از ما چه می‌خواهید؟ 

بنده این را به بسیاری افراد گفته‌ام. ما مردمی هستیم که داریم می‌رویم در جنوب بمیریم. جوانان ما از بعلبک و دورترین مناطق هرمل می‌آیند تا در جنوب کشته شوند. ما می‌خواهیم کشته شویم. 

شما به ما می‌خندید و می‌گویید ما مردمان ساده و بدبختی هستیم که پروژه‌ی سیاسی نداریم و پروژه‌مان شهادت است. خیلی خب.

برادر، ما خودمان می‌خواهیم شهید شویم رهایمان کنید شهید شویم. دیگر به ما از پشت خنجر نزنید. بگذارید با تیری که از رو به رو می‌آید کشته شویم نه تیری که از پشت سر می‌آید. ما بر سر دولت، وزارت و قدرت با شما رقابت نکرده‌ایم. کی کرده‌ایم؟ و مسئله‌ی دوم: به آنان می‌گوییم به مردم و مخصوصا مناطق محروم توجه و به آن‌ها خدمت کنید و آنان را در نظر بگیرید.

 

سماحة السید حسن نصرالله 

موافقین ۳ مخالفین ۰ ۹۴/۱۱/۱۰
bent jobail

نظرات  (۱)

۰۵ اسفند ۹۴ ، ۱۰:۰۹ مردی بنام شقایق ...
ان شالله زنده باشند همیشه

نه با تیر روبرو نه تیر پشت سر.

و مکروا و مکرالله....
پاسخ:
ان‌شاالله...

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی